Na czym polega jonizacja wody

Woda to życie. Ale czy każda woda? To, co leci z kranu oraz to, co możesz kupić w plastikowej butelce, niestety nie musi być najlepszej jakości. Zazwyczaj – po prostu nie jest. A nawadnianie jest niezbędne każdego dnia. Co zrobić, żeby mieć stały dostęp do wysokiej jakości napojów? Jeśli nie jesteś zadowolony z wody w swoim mieszkaniu, możesz zainteresować się procesem, który ją uzdatnia – jest nim jonizacja wody. Jak działa na Twój organizm woda alkaliczna – być może słyszałeś o jej zaletach? W tym tekście dowiesz się, do czego służy jonizator wody, jak działa i dlaczego warto zainwestować w jego posiadanie.

Co to jest jonizacja wody?

Jednym ze sposobów na poprawę jakości spożywanych na co dzień płynów jest jonizacja wody. Jak działa zamiana wody na zdrowszą podczas jonizacji? Rzecz polega na elektrolizie, odkryciu Michaela Faradaya jeszcze z 1800 roku. Pierwsze maszyny do elektrolizy wody zostały skonstruowane 100 lat później. Proces elektrolizy zachodzący w jonizatorze oddziela z wody cząsteczki zasadowe i kwasowe, alkalizując życiodajny płyn. Powstają dwa rodzaje wody – kwaśna i alkaliczna. Ze względu na pH powyżej 7, to woda alkaliczna jest zbawienna dla ludzkiego organizmu. Jonizator pozwala Ci na domową „produkcję” wody o dobroczynnym pH na własny użytek.

Dlaczego warto jonizować wodę?

Jeśli wiesz już, co to jest jonizacja wody, dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z jej atutów. Jonizacja jest bardzo popularna w Japonii i niektórych krajach azjatyckich. Japończycy są świadomi, do czego służy jonizator wody – dość powszechny jest montaż w szpitalach i gospodarstwach domowych – jonizatory są zatwierdzone jako domowe urządzenia medyczne. Działają zapobiegawczo i leczniczo. Woda alkaliczna, inaczej nazywana żywą, to produkt, który daje jonizacja wody. Na czym polega jej fenomen? Przyjrzyj się zaletom.

Smak prawdziwej wody

Wiele osób przyznaje, że woda alkaliczna jest smaczniejsza niż zwykła woda z kranu. To wcale nie jest tak mało ważne! Przyznasz, że woda o zapachu chloru lub glonów może przyprawić o mdłości. Każdy wie, że warto pić dużo wody – ale warto mieć z tego również przyjemność! Poza tym niewątpliwym plusem woda alkaliczna jest, przede wszystkim – dużo zdrowsza.

Korzyści zdrowotne

Woda jonizowana hamuje proces zakwaszania organizmu i wspiera utrzymywanie właściwego pH krwi. Toksyny usuwane są z ciała z lepszym rezultatem. Neutralizowane są także wolne rodniki. Przemiana materii jest przyspieszona.

Ponadto – woda jonizowana posiada tylko 6 molekuł, dlatego wnika w komórki człowieka szybciej niż inna woda niepoddana temu procesowi. Skutkuje to tym, że dużo szybciej i skuteczniej nawadnia organizm.

Wytwarzają się też antyoksydanty, chroniące przed chorobami. Ciało dąży do prawidłowego dotlenienia.

Piękno w Twoim zasięgu

Woda alkaliczna działa antybakteryjnie. Może służyć do pielęgnacji skóry z problemami – trądzikiem, chorobami dermatologicznymi, podrażnieniami, hemoroidami. Jej nawilżające działanie sprawdzi się również od zewnątrz, unikniesz przesuszeń i pogłębiania zmian skórnych.

Spektrum działania obejmuje także spowalnianie procesów starzenia się, a przyspieszona przemiana materii wpływa na zachowanie zgrabnej sylwetki.

Dzięki tym wszystkim korzyściom dbasz o swoje zdrowie w pełnym wymiarze podczas zwyczajnego picia wody!

Inwestycja w zdrową wodę

Wiesz już, co to jest jonizacja wody, na czym polega i jak przefiltrowana w ten sposób woda oddziałuje na Twój organizm. Zakup dobrej jakości jonizatora jest możliwy na przykład tutaj. Oprócz doradztwa doświadczonej firmy możesz zamówić montaż, a w późniejszym czasie – serwis urządzenia.

Podejmując decyzję o tej prozdrowotnej inwestycji, zyskujesz:
– codzienny pozytywny wpływ na zdrowie całego organizmu,
– dbałość o zdrowie wszystkich domowników,
– oszczędność na wodzie butelkowanej,
– udział w ochronie środowiska – zmniejszenie produkcji plastiku.